Regionala konsulenter

 

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som tar emot ansökningar från utövare om att vara med i Kulturkatalogen Väst.

Blommor

Har du frågor om  ansökan, regionala arrangörstödet, Kulturkatalogen Väst , kriterier och dylikt?

Kontaktpersoner: Konsulenter

Cirkus

Karin Skierus
karin.skierus@vgregion.se
0722 06 09 51

Dans

Tina Andersson
kristina.andersson@vgregion.se
0708 86 48 89

Film

Anna-Karin Johansson
anna-karin.t.johansson@vgregion.se
0707 43 55 46

Maja Kekonius
maja.kekonius@vgregion.se

Litteratur/bibliotek

Katarina Larson
katarina.larson@vgregion.se
0706 52 02 13

Musik

Helena Rung
helena.rung@vgregion.se
0703 49 21 65

Natur- och kulturarv

Bo Ekberg
bo.ekberg@vgregion.se
0702 49 76 40

Samtida konst, arkitektur, form och design

Camilla Alexandersson
camilla.alexandersson@vgregion.se
0700 85 25 54

Mania Teimouri
mania.teimouri@vgregion.se
0702 14 80 21

Slöjd 

Sara Degerfält
sara.degerfalt@vgregion.se
0706 62 68 02

Skolbio

Sanjin Pejkovic
sanjin.pejkovic@vgregion.se
0703 66 94 08

Teater

Lotta Eldh
lotta.eldh@vgregion.se
0700 82 52 77

Linnéa Christensen
linnea.christensen@vgregion.se
0722 08 63 23

 

 

För övergripande frågor om det regionala arrangörsstödet och Kulturkatalogen Väst:

 

Konsulent barn och unga

Jonna Börjesson
jonna.borjesson@vgregion.se
0703- 49 21 55

Åsa Jansson
asa.m.jansson@vgregion.se
0706- 78 83 01

För tekniska frågor om ansökan:

Administratör Kulturkatalogen Väst

Yvonne Jagersjö, 
yvonne.jagersjo@vgregion.se
0700- 82 25 63

För frågor om redovisningen av det regionala arrangörsstödet:

Administratör arrangörsstödet

Marion Hydén, 
marion.hyden@vgregion.se
0700- 82 25 66